Cytomegalia

Każda kobieta będąca w ciąży musi dbać o siebie podwójnie. Jednym z niebezpieczeństw dotykających dzieci jeszcze w brzuchu mamy, jest wirus cytomegalii. Wirus zalicza się do tej samej grupy, co wirus półpaśca, ospy wietrznej i opryszczki.

Cytomegalia Łódź

Występowanie cytomegalii

Występuje powszechnie na całym świecie. Do zakażenia dochodzi na drodze codziennych kontaktów międzyludzkich (poprzez krew, ślinę lub inne płyny ustrojowe.

Ryzyko dla ciężarnych kobiet

Cytomegalia jest najczęstszą przyczyną wad wrodzonych u dzieci. Niestety kobiety w ciąży sześciokrotnie częściej zarażają się tym wirusem. I choć dla nich samych nie jest on zagrożeniem, to dla jej dziecka już niestety tak.

Leczenie cytomegalii

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją metody wykrywania wirusa cytomegalii i leczenia jej w trakcie ciąży z bardzo dobrymi efektami. W naszym zespole Gabinetów Medycznych Olka i Matka mamy wyjątkowego specjalistę – dr Waldemara Krzeszowskiego, który znany jest w Polsce i poza nią ze swojej determinacji w walce o skuteczne leczenie i wdrażanie profilaktyki w zakresie zwalczania cytomegalii.

Konsultacje dotyczące cytomegalii w Łodzi

dr Waldemar Krzeszowski

Zadzwoń 42 233 77 88, 698 951 787